Języki

Chcesz kupić pierwszy olejek konopny w życiu? Podpowiadamy, na co zwrócić uwagę

Chcesz kupić pierwszy olejek konopny w życiu? Podpowiadamy, na co zwrócić uwagę

O olejkach konopnych robi się coraz głośniej, głównie za sprawą bardzo pozytywnych recenzji konsumentów, którzy już sięgnęli po ten naturalny produkt roślinny i rekomendują go innym. Jeśli i Ty postanowiłeś przekonać się, czy olej z konopi rzeczywiście ma tak dobre właściwości terapeutyczne, to z pewnością masz mały mętlik w głowie. Rynkowa oferta jest bardzo bogata, a niektóre terminy nic Ci nie mówią. Ten poradnik jest właśnie dla Ciebie! Podpowiadamy w nim, jak świadomie kupić pierwszy w życiu olejek konopny.  

Z CBD czy bez?

Jako „nowicjusz” musisz wiedzieć, że nie każdy olejek konopny dostępny na polskim rynku zawiera CBD. Kannabiodol to oczywiście bardzo cenny składnik oleju, mający szerokie zastosowanie terapeutyczne, ale to wcale nie oznacza, że olejki pozbawione tego składnika są niewiele warte. Po prostu inaczej działają. Najczęściej stosuje się je w celach kosmetycznych czy spożywczych. Warto w tym miejscu wspomnieć, że konopie siewne są źródłem ponad 80 fitokannabinoidów, które także stymulują ludzki układ endokannabinoidowy.

Podstawowym pytaniem, jakie musisz sobie zadać, jest więc: do czego właściwie potrzebuję olejku konopnego? Jeśli Twoim celem jest wsparcie terapii konkretnego schorzenia, to oczywiście zalecamy wybór olejku z CBD. Jeśli natomiast chcesz np. poprawić wygląd skóry, ukoić nerwy czy wprowadzić nowe smaki do swojej kuchni, na tym etapie możesz poprzestać na tańszym olejku bez kannabidiolu.

Gdzie kupić?

Olejek z konopi w swojej ofercie mają dziś nie tylko wyspecjalizowane sklepy konopne, ale też drogerie, apteki czy sklepy ze zdrową żywnością. Oczywiście bez problemu znajdziesz ten produkt na portalach aukcyjnych. I tutaj poruszymy ważną kwestię: najrozsądniej jest kupić olejek konopny bezpośrednio od producenta.

Dlaczego? Odpowiedź na to pytanie jest prosta: ponieważ to gwarantuje Ci maksymalne bezpieczeństwo. Na rynku, niestety, można się dziś natknąć na liczne podróbki, a także olejki niewiadomego pochodzenia. Kuszą one atrakcyjną ceną, jednak trudno jest ocenić ich faktyczną jakość oraz skład.

Kupując olejek konopny prosto od producenta masz natomiast pewność, co właściwie trafi w Twoje ręce. Renomowani producenci, jak Sequoyalife, bardzo dbają o swoją markę, dlatego przedstawiają szczegółowe opisy produktów i udostępniają konsumentom wiarygodne wyniki badań laboratoryjnych potwierdzających skład produktu. Jako osoba początkująca nie pozwalaj sobie na ponoszenie niepotrzebnego ryzyka.

Wybierz naturalny olejek konopny

Być może myślisz: „Zaraz, przecież wszystkie olejki są robione z konopi siewnych, więc każdy taki produkt musi być naturalny.” Otóż to nie do końca tak działa. Fakt, bazą dla olejku zawsze są konopie siewne, z których pozyskuje się ekstrakt roślinny. Jednak to, skąd pochodzą same rośliny, to już zupełnie inna kwestia.

Zdecydowanie najlepsze są olejki konopne pozyskiwane z roślin organicznych, czyli uprawianych w ekologicznych warunkach. Dokładnie tak, jak zaplanowała to natura. Rośliny nie powinny być sztucznie nawożone i chronione przed pasożytami chemicznymi środkami, ponieważ to nigdy nie pozostaje bez wpływu na skład ostatecznego produktu. Wybierając olejek konopny zwróć więc uwagę, czy jego producent deklaruje stosowanie wyłącznie organicznych roślin oraz czy ma na to jakiekolwiek potwierdzenie.

O jakości olejku konopnego decyduje również metoda jego pozyskania. Tutaj bezapelacyjnie najlepsza jest ekstrakcja nadkrytyczna CO2. Pozwala ona całkowicie zrezygnować z chemikaliów (w tym rozpuszczalników), dzięki czemu uzyskany olejek zawiera wyłącznie składniki pochodzenia roślinnego.

Jeśli decydujesz się na zakup olejku z CBD, to koniecznie sprawdź, czy stężenie kannabidiolu podane na opakowaniu pokrywa się ze stanem faktycznym. Producent powinien udostępnić wyniki badań laboratoryjnych potwierdzające, że olejek nie zawiera krystalicznego CBD, a więc syntetycznej postaci tego kannabinoidu. Jeśli jest inaczej, to zakup takiego produktu mija się z celem, ponieważ zapłacisz za coś, czego de facto i tak nie otrzymasz.

Nie ma się czego bać!

Na koniec trochę Cię uspokoimy. Zarówno sprzedaż, jak i zakup oraz spożywanie olejku konopnego są w Polsce w 100% legalne i nic Ci za to nie grozi. Prawo dopuszcza obrót produktami z konopi siewnych, które zawierają poniżej 0,2% THC, a więc substancji psychoaktywnej naturalnie występującej w tych roślinach (jest ona usuwana na etapie ekstrakcji nadkrytycznej CO2).

Tym samym legalny olejek nie ma działania odurzającego, nie zmienia zachowania konsumenta, nie powoduje też skutków ubocznych. Oczywiście warunkiem jest sięgnięcie po naturalny olejek konopny, niezawierających dodatków chemicznych i pochodzący ze sprawdzonego źródła.

Mamy nadzieję, że ten poradnik ułatwi Ci znalezienie odpowiedniego olejku konopnego, który będzie dla Ciebie źródłem satysfakcji. To bardzo ważne, aby pierwszy kontakt z tym produktem był udany, ponieważ to zachęci Cię do dalszego uzupełniania wiedzy na temat terapeutycznego potencjału konopi włóknistych.

Sklep jest w trybie podglądu
Pokaż pełną wersję strony
Sklep internetowy Shoper.pl